hanulka11

Proč se ptáci během letu nesrazí?

Nejlepší odpověď
annas

Protože mají fantastické reakční časy. Pták dokáže reagovat na změnu svého kolegy letícího vedle během zlomku vteřiny. V hejnu každý pták sleduje svého souseda, takže se zdá, že celé hejno mění směr okamžitě právě kvůli velmi krátkým reakčním časů u ptáků. Pokud si letící hejno natočíme na video a pustíme zpomaleně, zjistíme, že mezi okamžikem, kdy jeden pták změní směr, a okamžikem, kdy se mu jeho soused přizpůsobí, je malá prodleva, avšak pořád to stačí k tomu, aby se ptáci navzájem nesrazili.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/102141350­17-zazraky-prirody/209522161­700006/2906-odpovedi-na-zvidave-otazky/

Další odpovědi
venkovan

Copak ptáci, ale šaty a nebo těsto kdyby měly schopnosti ptáků v této oblasti,