Michal Kole

Proč se psi pořád oklepávají ? Jaký to má pro psi to oklepání význam ?

Nejlepší odpověď
beer

Je to součástí péče o srst.
Zbavuje se tím různých nečistot, vody, prachu, některých parazitů, obtěžujícího hmyzu.. a také se tím srst „učeše“. Tím vším docílí zlepšení ochranných vlastností srsti.
Doplňuji:
..ochranných a tepelných vlastností..

Zdroj: Studium

Další odpovědi
anonym

Když vylezou z vody,tak třepou hlavou aby se pokud možno zbavili vody v uších a otřepávají se aby vyklepali vodu ze srsti. To je celý význam a odpověď na tvou sofistikovanou otázku…:D

Lucijej

Nemyslím, že by se oklepávali pořád – buď po kopání, ze sebe oklepu nadbytečnou vodu, nebo je něco svědí a oklepání jim nahrazuje podrbání.

bolak

Protože nemaj ručníky.

Co udělá michal kole poté co vyleze z bublinkové koupele? Správně, utře se! A co udělá potom? Správně, vyždímá ufounka. Psi nemají ručníky ani ufounky tudíž jediný co jim zbejvá je, že se oklepou.

Ty přece taky nepočkáš až ta voda sama uschne, i když víš že ti nic nehrozí. Máš nepříjemnej pocit že máš na těle něco co tam nepatří (H2O), tak tak to z těla odstraníš, stejně tak to dělá pes. Když máš vodu v uchu, tak zase skáčeš po jedný noze, stejnej případ. Když tě něco svrbí, podrbeš to…stejnej případ.

Je to prostě takovej reflex, jako když si v hospodě v umýrně po vykonání potřeby deš umejt ruce, zjistíš že neteče voda, ručník taky chybí tak co uděláš? Jdeš zpátky mezi lidi, přátelsky je všechny poplácáš po zádech a při té příležitosti se utřeš o ty jejich ultrasavé bavlněné mikiny…

anonym

dělají to i po vyčištění uší, když mu čistím ušiska, hned potom se oklepe a když se mu podívám dovnitř, jsou jak byly, fuj fuj, takže by se mohlo začít znova, píše se, že se mu nesmí šťourat v uších normálním uchošťouchem, co prodávaj v drogerii, ale já to dělám, nezatlačuju mu maz dovnitř, ale snažím se spíš samozřejmě ven, snad vidím,co dělám,no a jeho to svědí, takže po dočištění se zaklepe, čímž se uvolní další svinstvo…