Smack

Proč se psi dožívají krátkého věku?

Pes, přítel člověka, který není na celý život.

Nejlepší odpověď
quentos

… a tohle znáš?

První den Bůh stvořil krávu a řekl: „Musíš jít na pole a po celý den budeš v úmorném vedru pracovat, mít mladé a dávat mléko člověku. Dám ti na to 60 let života.“ Kráva protestuje: „Takový tvrdý život je moc dlouhý. Nech mě žít jen dvacet let, zbývajících čtyřicet ti vrátím.“ A Bůh souhlasil.
Druhý den Bůh stvořil psa a řekl: „Budeš celý den sedět u dveří domu svého pána a štěkat na každého, kdo půjde kolem. Dám ti na to 20 let života.“
Pes si povzdechne: „Štěkat na každého dvacet let je moc těžký úděl. Dej mi jen deset let a těch zbývajících deset ti vrátím.“ A Bůh souhlasil.

Třetí den Bůh stvořil opici a řekl: „Bav člověka, dělej hloupé věci a donuť lidi se smát. Máš na to 20 let života.“ Opice byla proti: „Dvacet let mám ze sebe dělat blázna? Ani náhodou. Pes ti vrátil deset let, já ti je vrátím také.“ A Bůh souhlasil.

Čtvrtého dne Bůh stvořil člověka a řekl: „Spi, jez, hraj si, miluj se a užívej si života. Nedělej nic, jen se bav. Dám ti na to 20 let života.“ Člověk vykřikl: „Cože, jen dvacet let? Ne, ne, to nejde. Podívej, Bože, uděláme to takhle. Kráva ti vrátila čtyřicet let, pes deset a opice taky deset. S mými dvaceti to dělá osmdesát let. Souhlasíš?“ Bůh souhlasil. Od té doby člověk prvních dvacet let spí, jí, hraje si, miluje se, užívá si života a o nic se nestará. Dalších čtyřicet let dře jako vůl, aby uživil svoji rodinu. Pak deset let dělá opičky pro pobavení svých vnoučat. A posledních deset let je to starý mrzout, který štěká po všech lidech okolo.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… protože to pánbu nebo příroda takto zařídila …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.