Kotja

Proč se prostě taxikáři nestanou UBERisty?

A to, že by nemohli okrádat zákazníky, si nechte pro sebe.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já si to pro sebe nenechám, protože to je asi jediný důvod. Zvykli si na svůj standard příjmů, a že by vydělávali v souladu s mravními zásadami, si nedovedou ani představit.

Další odpovědi
independent

Asi by nejeli za 200Kč/Km a ten Km má 800m nebo míň a ještě schválně delší trasou

dubraro

Podivná otázka, na kterou si sám dáváš jedinou možnou odpověď…
Pražskému taxikáři stačí ke slušné obživě dvě rita za den.

anonym

Nejen uberisty, mají řadu možností například jezdit pro podobnou českou službu LIFTAGO, … oni jsou ale zvyklí na vyšší standard který mají díky tomu že klienta občas holt velmou na hůl, to se těžko opouští. V rámci UBERU a LIFTAGO by se museli chovat poctivě a dokonce i slušně, jinak by je lidi hodnotili negativně a velmi rychle by pro ně jezdit přestali. A možná právě proto pro ně nejezdí, pokusili se, dostávali mizerná hodnocení, spolupráce byla rozvávána, a teď stávkují …

orestez

Někteří se do UBER infiltrují a poškodí pověst služby. Pak vznikne nová služba taxi.

ten který je

Takoví nemají ale šanci dále pro Uber jezdit.Je tam systém hodnocení zákazníkem.

anonym

a právě tento systém hodnocení odlišuje uber/liftago od běžného taxi. Běžný taxikář sám sebe z živnosti nepropustí jen proto že si na něj cestující stěžoval bábě co v trafice prodává noviny. U běžného taxikáře ani nemáte kde si stěžovat. U uberu jej prostě špatně ohodnotíte a pokud to udělá víc cestujících tak je s ním rozvázána spolupráce, tím je dosaženo vyšší kvality služby celkově.