zjentek

Proč se problém zvaný škytavka nahlíží stále takto jednostranně?

Totiž pořád se jen řeší, jak jí zabránit>>>https:­//www.kupi.cz/ma­gazin/clanek/16570-jak-se-rychle-zbavit-skytavky-nejlepsi-rady-ktere-skutecne-funguji?utm_cam­paign=&utm_me­dium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Jenže co když se u nás škytavka zcela vytratí? Aha?>>>https:­//www.odpovedi­.cz/otazky/jsem-zdrav-prestoze-jsem-uz-cca-20-let-nedostal-skytavku

(BTW, článek vyšel jen několik hodin poté, kdy jsem položil svou otázku. Sakra… Tak dělají mi to naschvál?)

Odpovědi
Ametyst

Naše doba nás cpe do pozice „bojovat proti všemu“, neustále se válečnicky vymezovat vůči něčemu, a vytipovat nepřítele. Místo toho přijmout fakt, že proti viru, klimatu ani proti přírodě obecně se nemá bojovat. Ale peníze pro boj s čímkoliv tečou, tak je asi všechno v pořádku.
„Vraťte mi nepřítele, a jděte do háje, “.

Ametyst

Zjentku, připomněl jsi mi, že se vytratila obyčejná kopřivka.:-) Děti měly kopřivku třeba po jahodách. Dnes je to nejspíš složitá diagnóza alergie, kterou systém, který samozřejmě nemá rád levná řešení, bude léčit a zkoumat jako celoživotní byznys. Proč by měl zájem něco vyzkoumat a přinést řešení, když je finančně výhodné budovat si prestiž na výzkumu. Nejlepší je ten, co přesahuje generace, a nějak k výsledku nevede- jako Cancer research. Kvetoucí parazitní neziskovky, živené pod hlavičkou výzkumu rakoviny, nezajímá výsledek: je mi jen líto lidí, kteří tomu věří a neprokoukli marketing.