Michal Kole

Proč se pro děti vyrbí i „knížky“ přímo do vody – koupací vany, vaničky? To si nemůže listovat na suchu ?

Nejlepší odpověď
anonym

Protože většina dětí umí dřív plavat než číst.

Další odpovědi
Dochy

Protože je možné je vyrobit a protože to někteří koupí. Většina lidí se zkušeností ví, že žádný sebešílenější nápad, který děcko alespoň na chvíli zabaví není šílený příliš 😉
Dále malé děti si občas prohlížejí obrázky, ale většinu doby budou mít vše na co dosáhnou v puse. I proto se dělají odolné obrázkové knížky.

anonym

Poradím ti.Pořiď si děti a pak fůru otázek pochopíš, aniž by jsi se na ně musel ptát.
Jak píše Dochy, každý nápad, který dokáže dítě zabavit, je dobrý.Jsou děti, které se neradi koupou a ve vaně brečí.Stačí jim tam dát nějakou věc (a třeba i tu koupací knížku) a maminka je pak může v klidu namydlit a umýt.

Lucijej

To je proto, že malýmu dítěti nevysvětlíš, že má knížku držet nad vodou. A i kdyby, tak je to ještě malý pindulín a neudrží ji celou dobu způsobně nad hladinou ani kdyby chtěl, navíc se rádi cachtají a vodou stříkají…knížku kolikrát namočíi dospělý, když si čte ve vaně…nehody se stávají všude.

marci1

Voděodolná knížka je velmi dobrá pro malé děti, které si vkládají vše do pusy a také by si ji mohly pokapat třeba čajem z kojenecké lahvičky při pití.

www

To skutečně mohou, ale mají mj. rády vodu, tak aby mohly mít knihu třeba i tam. 😉

Corrie

Pokud vím, tak to nejsou knížky do vody, ale jsou prostě vyrobené jako omyvatelné, protože děti je popatlají a ožužlají..