Avatar uživatele
dust8

Proč se při větší zimě člověku zmenší pytel?

Zajímavá 0 před 1185 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

To je termoregulační mechanismus. Když je horko, koule jsou vyvěšeny a vlají v prostoru, aby se lépe chladily. Naopak v chladném prostředí se zatáhnou do podbřišku. Jinak varlata vyžadují ke své funkci o něco nižší teplotu, než je teplota lidského těla.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Doma používáme pytle asi jen na plasty a žádnou měřitelnou změnu velikosti v souvislosti s teplotou jsem u nich nepozoroval. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Ono se to zmenší celkově. Jak říkal herec Roman Vojtek při natáčení nějakého filmu, kde hrál odhalený. Říkal že na štěstí byl otočen zády ke kameře, jinak by byla vidět „trojcentimetro­vá zima“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Ischemický stehnolog má pravdu a fakt, že materiály se s klesající teplotou smršťují s tím nemá nic společného (jakkoliv to tak na první pohled vypadá). ;) :D :D

Keplere, jak to vůbec víš? Mám slušný optický odhad, ale už při délce 0,5m – centimetr sem, centimetr tam… Jaxis toho vůbec mohl všimnout ZROVNA TY? ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Kepler

alien: otázka se týká pytlíka a ne bimbase! Jak jsem si toho všimnul? Jednou jsem v Podolí hupsnul do poněkud studenější vody a úplně jsem zpanikařil, protože mi zmizely koule.Vypadly zpět, až když jsem vešel do páry.

před 1185 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Áááá, takhle to je! Konečně aliendrone přišel na stopu záhadného pražského zemětřesení doposud neznámého původu, kterému nepředcházely jinak běžné tektonické „předotřesy“. (CIA dokonce měla teorii že šlo o odpálení československé experimentlní hektotunové jaderné „kapesní nálože“ a nasadila na to celou hroudu tajných agentů – s nulovým výsledkem!)

A on přitom Kepler vlezl do páry a pak ŘACH jak třískly o podlahu, což vysvětluje proč tehdy byla pára tak dlouho v rekonstrukci. To jsou věci.. ;) :D :D

před 1185 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví