vivatisCZ

Proč se při ťukání nesmí křížit ruce?

Nejlepší odpověď
annas

Nejde jen o přípitek, ale i při vítání nebo loučení se nemají křížit ruce, protože by někdo z podávajících by mohl umřít. Tato pověra má zřejmě původ v křesťanském náboženství a t souvisí se smrtí Krista na kříži. Do roka prý by mohli dotyční umřít.

Jenže duchovní to vyvracejí. A až si budete přiťukávat s vínem, křížení rukou nevadí. Křesťan nemá věřit na pověry! My věříme v Boha a v to, že nás Bůh ochraňuje – ne, že nás ochraňují nějaké pověrečná gesta, apod.

Jedna z pověr zdroj a další

http://www.spi­rit.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=6469:­emu-vili-nai-pedkove&catid=74:ji­ne&Itemid=88

Další odpovědi
cochee

No já osobně mám křížení rukou na párku, ale ostatní jsou asi všichni pověrčiví a škaredě se na mě dívají, tak jim nebudu kazit radost ;)

nicki36

Přináší to smůlu a je i možné že někdo (většinou se to týká oslavenece nebo toho na koho se připíjí) umře. Ale podle mě to sou jen pověry :D takže není čeho se bát.

anonym

po šestým přípitku se na to zapomíná