Stříbrný

Proč se při startu a přistávání letadla říká, aby se lidé připoutali a nekouřili?

To připoutání chápu, je to z hlediska bezpečnosti. Ale to kouření? Já jsem nekuřák, tak se ptám. Děkuji.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Preventivní vyloučení rizik. Jak start tak přistání jsou nejrizikovější části letu. Pokud se něco podělá při startu, může se stát: Budou prudce brzdit aby nepřejeli dráhu, pokud vzlétnou, může se stát že budou muset jít okamžitě na nouzové přistání (během několik desítek sekund - viz třeba Hudson) apod... Mnoho příležitostí pro to aby na nějakou další komunikaci s pasažéry nebyl čas. A hledat zapálenou cigaretu někomu ve výstřihu také není nejlepší zahájení letu. Dále při kouření je vyšší šance že nikdo nezjistí skutečný začínající požár. Navíc v současné době snad ani na běžných linkách není kouření povoleno vůbec.

Další odpovědi:

Zlatý

Opravdu se ještě říká, aby lidé během startu a přistání nekouřili?
Myslela jsem, že kouření už bylo v letadlech zakázáno úplně.

Stříbrný

Mnohdy bývá pasažérům doporučováno, aby i v průběhu samotného letu zůstávali připoutáni. Jeden nikdy neví. Můžou nastat tak rychlé změny situace, že na upozornění nebude čas.

Pokročilý

Jen hloupá setrvačnost z minula.

Diskuze k otázce

Zlatý

Dochy

Ametyst: Zas za takovou hloupost bych to nepovažoval. Před pár lety jsem pracoval ve fabrice na velíně a potřeboval jsem se domluvit s kolegou v rozvodně. Půjčili jsme si kvůli tomu vysílačky (homologované, schválené, renomované značky). Pokud zaklíčoval kolega, ozvalo se ve velíně cvakání relátek. Pokud jsem zaklíčoval já, cvakali i stykače (nezjistili a nezjišťovali jsme přesně které přístroje to ovlivňovalo, fabriku jako takovou jsme měli odstavenou, takže nebezpečí nějakých škod bylo minimální)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 518
Zlatý annas 454
Zlatý led 276
Zlatý Kepler 243
Zlatý hanulka11 223
Zlatý marci1 201
Zlatý gecco 182
Zlatý quentos 181
Zlatý Lamalam 170
Zlatý mosoj 143

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.