dust8

Proč se při pobytu v radiaci doporučuje pít ve velkém vodku?

Nejlepší odpověď
Drap

Doporučuje kdo? Snad jen z důvodů zapomnění.

Další odpovědi
aliendrone

Běžný postup na ruských jaderných ponorkách, 50g vodky (Rusové fasují vodku kdovíproč na gramy) + čerstvé ovoce a zelenina. Pokud si to dobře vybavuji, tak to mělo něco společného s metabolizová­ním/odbourává­ním volných radikálů, které ti radiace v těle vyrobí. Přesnější popis mi znám není/nepamatuji. Jediné co si ještě vybavuji, že té vodky NESMÍ být velké množství, ale právě těch 50g. :)

Nicméně důvod, který popsali zločinci přede mnou mi přijde také jako relevantní. :)

Kepler

Zapomeneš na smrt, jsi geroj a umřeš tak. Fyziologický účinek to nemá.

Klaproth

Kde se to doporučuje? Nějaký hodnověrný odkaz asi nedáš, že?

alien > hodně jsi mi pomohl. Jako záložák jsem byl na cvičení Štít 84 a všichni ruští lampasáci byly furt ožralí. Netušil jsem, že to byli ponorkáři…

mosoj

Němečtí vojáci za války dostávali pervitin, včetně Hitlera. Amerikáni také zobou.
Kdyby jsi byl v opravdové válce ještě by jsi za ten alkohol děkoval.