sejtanka

Proč se při nachlazení kýchá?

Nejlepší odpověď
Lenjička

Bakterie narušují prostředí nosu – mozek se toho chce zbavit, kýchne rychlostí 120 m/s, a tím bakterie vyfoukne 🙂

Další odpovědi
Terryle

Kýchání je vlastně reflex – samočištění nosní sliznice. Normálně kýcháš při vdechnutí nějakýho velkýho svinstva, ale při rýmě je sliznice přecitlivělá a reaguje tak i na minimální podráždění.

Dammalka

A když jste u toho nachlazení, co vám na to nejvíce zabírá? Co pomáhá?

Dasavenclo

U nás je jednička Nasivin Sinus ;) Zabírá opravdu dobře a rychle.

Dammalka

Daso děkuji. Zeptám se na to. A něco přírodního na doporučení nemáš?

Dasavenclo

  • no ten Nasivin Sinus je z 6 léčivých rostlin :) A chutově je taky moc dobrej, má takovou medovou chut.

Dammalka

Aha, tak paráda, já zajdu do lékárny a zeptám se na něj. Děkuji Ti moc 🙂