dust8

Proč se při kopírovaní na flashky při zbývajícím času 5 sekund kopírování či přesouvání jako by zasekne na delší dobu?

Trvá to třeba půl minuty, než se dokončí i když to píše, že zbývá pět sekund.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jednak mrkvosoftí počitadla (pokud jsou z widlí) jsou v odhadech DOST slabá, druhak a především to závisí na metodě kopírování souborů. Elkon nejspíš používá obstarožní, pomalou (ale spolehlivu) standardní metodu, zatímco ty asi metodu „kopírování velkých souborů“. U ní je metoda výpočtu odhadovaného času dost vágně ošetřena jednak, druhak závisí i na nastaveních zásobníků atd., tudíž se tím moc nevzrušuj, podstatné je, že to běží rychleji. Nedoporučuji si s tímhle nastavením moc zahrávat (velikost mezipaměti, zásobníků atd.), pokud tomu opravdu dobře nehovíš, raději ponech volbu metody na OS. :)

Další odpovědi
elkon

Mě se to nestalo, používám kvalitní flešky.

ivzez

Mně se to občas stane i při přesunu na externí disk, nebo mezi diskovými oddíly.

Podle mne byl na začátku špatně odhadnut čas. Protože je 5 s nejnižší hodnota, zůstane na ní přesun „jakoby stát“, ale ve skutečnosti pokračuje.

anonym

často je to v důsledku konečného vyprazdňování vyrovnávací paměti. Kvůli zrychlení kopírování a v důsledku různýc hrychlostí zápisů a čtení na různých médiích, se mohou data přesouvat z jednoho disku na druhý skrze vyrovnávací paměť ve výrazně rychlejší operační paměti počítače. To může dramaticky zrychlit především kopírování velkého množství menších souborů protože díky existující frontě daleko lépe může fungovat predikce, která přepíná různé metody sekvenčních zápisů (v závislosti na typu a stavu média). A právě fakt, že po skončení čtení všech zdrojových souborů podle kterého se může řidit onen ukazatel průběhu kopírování je nutné ještě naplněný zásobník ve vyrovnávací paměti uložit na cílové médium logicky prodlužuje nutný čas na dokončení kopírování. Správné by bylo kdyby odhad kopírování počítal i s tímto zásobníkem, ale jak už bylo řečeno, microsoft tyto prvky nikdy neměl moc dobře zvládnuté a nikdy se je nesnažili dělat zrovna moc důsledně.