Nikikalu

Proč se při afektu dýchá do/z pytlíku?

afekt-dýchání-pytlík

Nejlepší odpověď
Fyzik

někteří lidé při afektu reflexivně „příliš“ dýchají, čímž se jim překysličuje mozek, zvyšuje se tím mozková aktivita a tím jsou ještě více rozrušení. Pytlík se při dýchání přirozeně plní oxidem uhličitým, takže dýchání takové vzduchu může uklidnit.

Další odpovědi
Michal Kole

Asi, aby se stabilizovala hodnota oxidu uhličitého v krvi.

Jeho hladina reguluje dýchání.

Když se před potopením pod vodou hdoně rozdýcháš, sníží se hladina oxidu uhličitého a tělo pak „neví“ zda se už má nadechnout nebo ne a prostě v plicích dojde kyslík a ty pod vodou omdlíš.

Říká se tomu black-out.