Zvědavý

Proč se prezident USA volí jen na čtyři roky?

Většina západní demokracie má pětileté mandáty, tak proč v USA přetrvává čtyřletý? Díky

Nejlepší odpověď
AlfonzSP

Je to dane historii a ustavnimi tradicemi. napriklad ve Francii byl od roku 1958 zaveden tradicni 7lety mandat prezidenta. To pak prinaselo problemy pro obdobich kohabitace, souziti napr. 1985–1987. Levicovy prezident Mitterand a pravicovy parlament a vlada. Proto bylo od voleb 2012 sjednoceni volebni obdobi prezidenta na 5let a parlament ma 5let uz tradicne.

Další odpovědi
Ametyst

V USA ctí ústavu, vždyť ji zná každé dítě školou povinné. Ve dvouletém mezidobí se volí ve všech státech do Sněmovny reprezentantů. Donald Trump byl zvolen v 2016 a v r. 2018 byly volby reprezentantů. Ty budou příště v .2022, a prezidentské volby v r. 2024.

Drap

Proto, že to tak ukládá ústava

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.