rudolf.th

Proč se přerušuje přenos dat přes WiFi?

K internetování používám jednu volně přístupnou WiFi síť. Problémem je, že v poslední době pokud se připojím na síť tak mi přenos dat řádně funguje asi 5 minut a pak se přenos dat přeruší. Na seznamu „Připojení bezdrátové sítě“ mám ovšem vypsány, že jsem na předmětnou síť připojen. Skype mi přitom ukazuje pomocí otáčivé dvojice bílých šipek v šedém políčku, že není spojení. Mozilla Firefox a podobně i Google Chrome mi také vypisuje hlášení o nedostupnosti stránek. Nadarmo se odpojím od sítě, po novém napojení se přenos dat již neobnoví ani na těch prvních 5 minut. Na druhý/třetí den se toto všechno znovu opakuje.

Mou otázkou by bylo, že u koho může být chyba a co je to za chybu, která toto způsobuje.

Ještě musím poznamenat, že na jiném místě, kde jsem měl také možnost napojit se na nějakou bezdrátovou síť, tam takový problém mi nevznikl.

Doplňuji:

  • –––––––

@ kapka

Díky za odpověď. Doufám, že někdo mi ještě vysvětlí, že konkrétně co to bude za chybu v IP adrese, aby na to mohl jít konkrétně.

Nejlepší odpověď
kapka

Také jsem s tím měla problémy, hodně dlouho trvalo, než poskytovatel netu zjistil, v čem je chyba. Byla na jeho straně. Snažili se mi to pak vysvětlit, ale já tomu nerozumím, prý něco s IP adresou. Ale pro Vás je podstatná informace, že to bude nejspíš na straně poskytovatele a nenechte se odbýt. Já ty moje musela hodně dlouho otravovat, než pochopili, že mi ten net fakt vypadává, a než zjistili, proč. Nakonec problém zvládli na dálku, něco upravili u nich.
Jak to popisujete, bude to to samé.

rudolf.th

Doplňuji otázku:

Ještě bych připomněl, že kdyby někdo myslel na neco jiního, tak úroveň signálu je vysoká (4 zelené čárečky), žádná přepážka (od počítače vidím na vysílač), vzdálenost furt na cm přesně stejná jako jindy a již více než 3 roky to šlo normálně, počítač stejný.