Martin42

Proč se přehřívá nový 220V el. motor (bez zátěže), může to být kondík?

el.motor 220V, 0.12 kW, 1350 ot. 1,6 A. kond. 10 mf/450 V.

Odpovědi
jmhad

Proč kondík? Ten je tam proto,aby při rozběhu posunul elektrické pole statoru a to následně za sebou táhne rotor. Spíše těžký chod právě rotoru. Pokud je to v záruce, reklamovat!

Dochy

to je 3f zapojen na 1f? Pokud je mechanicky v pořádku (poznáš pokud nezatíženým motorem otočíš rukou – musí jít lehce a po roztočení se bde chvíli točit), pak je možná chyba ve vinutí (mezizávitový zkrat). Ta se může ale také nemusí projevit při měření jednotlivých vinutí ohmmetrem, lepší pro diagnostiku je změřit proudy do jednotlivých vinutí při běhu na prázdno/pod zátěží – ale to už vyžaduje dražší technické vybavení… (a 3f připojení)

Hlada

Může. Protože se ale motor rozběhne, zřejmě má kapacitu. Chtělo by to stejnosměrným ohmetrem zkontrolovat, jestli nemá svod.
Na jak vysokou teplotu se zahřeje? Na povrchu může mít 60° a na tom se už nedá udržet ruka.