kurec

Proč se „pražské jaro“ jmenuje jaro, když vojska Varšavské smlouvy vtrhla do Československa až v létě?

Vždyť to dává smysl ne?

Proč se Pražské jaro jmenuje jaro když vojska vtrhla do československa až v létě?

Nejlepší odpověď
Emefej

Události nabraly spád na jaře, proto jaro. Bratská pomoc armád socialistických zemí jaro utnula.

Další odpovědi
annas

  1. Otázka je chybně formulované, protože Pražské jaro souvisí s jinou událostí, než s rokem 1968. Zkuste si najít na netu v archivu Odpovědí.
  2. Stačilo využít archiv a měl jste odpověď hned.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-ma-melo-prazske-jaro-spolecneho-s-prahou-a-co-s-jarem

„Jako pražské jaro je označováno období politického uvolnění v Československu v roce 1968. Toto období začalo v roce 1967 na prosincovém plenárním zasedání ústředního výboru strany, které skončilo 5. ledna 1968, kdy se prvním tajemníkem ústředního výboru Komunistické strany Československa (ÚV KSČ) stal Alexander Dubček, a pokračovalo do noci z 20. na 21. srpna téhož roku, kdy vojska Varšavské smlouvy v čele s armádou Sovětského svazu vstoupila do Československa, aby zastavila započaté reformy “.

https://www.kos­mas.cz/tema/184/praz­ske-jaro-1968-u-nas-a-ve-svete/

led

Pražské jaro 1968, aj keď neoficiálne začalo prejavovať už začiatkom roku 1967 zápasom vo vnútri KSČ o smerovanie politiky uvoľňovania, medzi pospolitý ľud sa dostalo až začiatkom roku 1968 a vyvrcholilo na jar výraznými zmenami do „socializmu s ľudskou tvárou“.
August´68 vpád spojeneckých vojsk do ČSSR bol v čase vyvrcholenia Pražskej jari, keď „socializmus s ľudskou tvárou“ začal pozerať viac na Západ než na Východ.

nebudem udávať zdroje, pretože súčasné verejné zdroje a ani vtedajšie verejné zdroje neudávali celú pravdu zo zákulisia. napríklad, že vpád vojsk Varšavskej zmluvy bol nielen s vedomím, ale priamo so súhlasom USA. Pražské jaro totiž zaskočilo plánovačov americkej politiky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.