Rohlik

Proč se používá „zavřeno z technických důvodů“ i pro personální a jiné důvody?

Jde to vidět všude možně, od novinového stánku, přes malou pobočku nějaké pojištovny až po restauraci.
Proč se používají „technické důvody“ i přesto, že se v mnohých případech jedná o personální záležitosti – čerpání dovolené, málo zaměstnanců, atd…?
Proč firmy takto lžou svým zákazníkům?

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdo a nic jim to nezakazuje. Pro zákazníka je důležitý pouze ten fakt, že je zavřeno. Pokud jsi přesvědčen, že ti nějaká provozovna lže, choď jinam.

Další odpovědi
orestez

Žemlo, je mi trochu líto označit tvou otázku jako zajímavou, protože je pod ní nejasná odpověď jakoby od hlídacího pejska nebo advokáta bez lidské dimenze. Jeho bezdůvodné myšlení, že lze překážky k vykonávání prodeje vysvětlit jako že mám jít jinam. Mě to taky zajímá. Cedule Dovolená není Zavřeno z technických důvodů. Palec bych tam nikdy nedal.

autacek

Protože po tom, jestli šla paní prodavačka třeba na záchod, zakazníkovi nic není.

A pokud je zavřeno z důvodu dovolené, tak jsou to ve své podstatě také technické důvody.

led

„Technické dôvody“ je univerzálny pojem, ktorý zastrešuje všetky dôvody aj organizačné, aj zdravotné,aj…

Organizačné dôvody môžu byť personálne, alebo chyba v organizácii práce, dovolenka ale ktorý vedúci verejne prizná, že kdesi spravil chybu?

QwertyXyz

autacek, no to by mě právě zajímalo jak je dovolená ve své podstatě technický důvod. Skutečně se to snažím pochopit.