Proč se používá tato narážka na Ford: „Fordem tam, vlakem zpátky“?

Zajímalo by mě, proč lidé, když se řekne Ford, odpoví ihned větou „Fordem tam, vlakem zpátky“. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Snad to bylo z počátků zahájení výroby. Fordy byly údajně velmi jednoduché, vyráběné po prve na lince a v počátcích prý i dost poruchové. Přesto jsem přesvědčen, že toto už hodně dlouho neplatí.

Další odpovědi
dubraro

Narážka na nízkou spolehlivost některých modelů. Nicméně takové narážky existují snad na všechny automobilové značky. Třeba „Škoda … peněz.“

Blimakr

Aha. Tak já pochopil jak to je až teď, kdy mají České dráhy problémy s častými nehodami svých vlaků (červenec 2020). V této chvíli se to ale říká naopak. Vlakem tam, Fordem zpátky 🙂