Anizbor

Proč se používá slovo „pařit“,když se jdou bavit,pít a pod.?

Toto slovo je přece známo majíci jiný význam,ale proč zrovna"pařba",nebo jdeme večer pařit,budeme „pařit“,budeme pít(alkohol) a jiné podobné.

Nejlepší odpověď
annas

Pařit je slangový výraz mládeže.

Pařba od slova pařit. Pařba tedy znamená, že akce byla dobrá párty, „pařilo“ se tam, dobře se všichni bavili, hrála hudba, náladu vylepšila konzumace alkoholu.

Vulgární pařit ve významu popíjet je od hojného zalévání palčivé žízně, Když tančíte, pijete, rozehřejete se, zahříváte se až do zapocení, přitom funíte, supíte.

Pařba v odkazu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-je-to-presne-parba

Pesimista

Páření s tím jistě nemá vůbec co dělat. :)))

Pesimista

V podstatě „přede-předehra“ k páření taky :D („bez spojitosti“