Rosie5

Proč se potřebujeme učit chemii?

Nejlepší odpověď
anonym

To není z mé hlavy, ale je to pravda:
…protože jsi součástí světa…
…i naše tělo je malá chemická továrna…
…chemické procesy ovlivňují naše životní prostředí…
…s chemickými výrobky se setkáváme každý den…
…některé chemikálie jsou nebezpečné, proto musíš vědět, jak s nimi zacházet…
…začneš chápat propojení sebe sama a životního prostředí…
…chemie je fascinující věda, která se rychle rozvíjí…

Zdroj: http://www.zsche­mie.euweb.cz/lat­ky/latky1.html

Další odpovědi
mosoj

Protože chceš být člověk gramotný !

ReHu

Abys věděla, že třeba kyselina chlorovodíková ti může uškodit. A že sůl je k něčemu dobrá a není jedovatá.
Prostě to patří k základnímu vzdělání, abys neumřela hloupá.
Nebo tě začne chemie bavit a uděláš velký objev

lexx

…a proč fyziku, biologii ? to patří k všeobecnému vzdělání a znalostem no a někdo pokračuje ve studiu chem.průmyslovky nebo rovnou VŠChT…

marci1

Čím více se toho naučíš, zvýšíš si svoje všeobecné znalosti, dokážeš více problémů řešit a třeba i někomu poradit. Čím více toho budeš vědět, tím snadněji si se vším v životě poradíš. 🙂