FlAsh_7

Proč se populární hudbě říká popularní, respektive kdo to určuje?

Odpovědi
elkon

Zájem posluchačů.

dubraro

Populární hudba je psána tak, aby vyhovovala vkusu velkého množství lidí a byla masově šířena (vysílána, prodávána). Na rozdíl například od některých oblastí hudby tzv. vážné, kde autor přímo počítá s tím, že jeho hudbu bude vyhledávat jen omezené množství zvlášť disponovaných (např. vzdělaných) posluchačů.
Hodnocení hudby se ovšem může v čase měnit, mnohá hudba psaná dříve jako populární pro běžné posluchače je dnes řazena mezi hudbu vážnou.

Kelt

Populární je od latinského slova populus, to je lid. Tedy lid, lidé poslouchají danou hudbu. Obvykle je to většina.

MichaelOffic

To určují vydavatelství které si platí co se smí a nesmí hrát.)