jirka F

Proč se politici při nabídnutí práce uprchlíkům v cizí zemi (u nás v ČR) neohlíží za tím, že nemají vízum?

To by se přece měli mít vízum, pokud chce nějaký cizí člověk z jiné země, např. z Chorvatska, pracovat v ČR.
Proč jim nabízejí práci, když ti uprchlíci nemají vízum?

Nejlepší odpověď
Agneta

Oni to myslí jen teoreticky. Podle platných zákonů to nejde, takže jedině mít nejdřív většinu v parlamentu, potom dva tři roky měnit ten zákon – to už je dohromady deset let, a to už v Česku žádná práce nebude:DDD

Další odpovědi
setapouch

Jde o mimořádnou situaci, se kterou prostě nikdo nepočítal, nejsme na ni připraveni. A když už nejsme schopni je vyhostit (kam?), je lepší nechat je pracovat a brát jim daně, než je živit a cpát do nich peníze.

Drap

Když se to mocným hodí, dovedou obejít jakýkoli zákon a i porušení běžných pravidel zlegalizovat. Ono to také většinou těm zapojeným přinese tučný peníz.

ivzez

Pokud vím, politici uprchlíkům práci nenabízejí.
Práci mohou nabízet pouze zaměstnavatelé.

Ohlížet se NA to, že uprchlíci nemají vízum, není třeba.
K zaměstnání cizince stačí povolení pobytu nebo azyl
a pracovní povolení.

Viz zákon o zaměstnanosti:
http://zakony­.centrum.cz/za­kon-o-zamestnanosti/cast-4-hlava-2