Boy 13

Proč se po každým připojení mění využité místo na disku?

Mám externí hdd disk Verbatim 1TB. Všiml jsem si, když ho připojuji, že jednou je tam využité místo 609 GB (654 353 334 2­72 bajtů) Pak ho třeba připojím další den a je tam využité místo 609 GB ale (654 353 367 0­40 bajtů) Proč se ty bajty mění, i když tam žádná nová data nekopíruji ani nevkládám? A děje se Vám to taky? Díky.

Odpovědi
Arne1

Ty nic nevkládáš. Ale operační systém pro svou funkci pracuje se stovkama souborů, některé jen čte, do některých i apisuje.

anonym

A jak se potom na disku vyskytují tato data? Ano, každý disk má souborový systém a každý souborový systém se musí udržovat. Navíc složitější disky vyžadují aktualizaci firmware. Fragmentace a poškozené sektory (data se pořád přesouvají). A pak prostě jen fakt, že měření kapacity disku není nikdy přesné.

Dochy

Tak si nech vypsat obsah adresářů a porovnej po několika dnech…

dir y:\ /S >soubory1.txt
dir y:\ /S >soubory2.txt

místo Y:\ si dej cestu k tvému disku. Příp přidej další parametry podle potřeby (přesné určení délky, zobrazení skrytých souborů…)

Nesouhlasím s Metasaxovým „měření kapacity disku není nikdy přesné“. To je u normálních systémů přesné dost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.