Gestas

Proč se pojišťovnou hrazeným lázenským pobytům říká „křížkové lázně“?

Nejlepší odpověď
Drap

Na původním formuláři, pokud doktor přiznal lázně, křížkem označil, že bude hrazeno pojišťovnou.

Další odpovědi
annas

Domnívám se, že podle tvartu křížku x, takže tento lidový název vznikl podle toho, když lékař zakřížkoval pro pojišťovnu variantu, která je dodatkem léčení po určité operaci, chorobě, tedy zdarma. .