annas

Proč se pohybuje skleněná figurka čápa kývavým pohybem?

Viděla jsem ji u jedné známé.

Nejlepší odpověď
kropitko

Zřejmě se figurka pohybuje na bázi Perpetum Mobile, to je stroj, který byl jednou uveden do pohybu setrvává v něm bez dodávání energie tak dlouho, dokud jej nějaká vnější síla nezastaví.
Doplňuji:
AHA už vím, co jste myslela
Odpověď: Čáp je skoro dokonale vyvážená houpačka se zadkem jen nepatrně těžším. V zadku je trochu kapalného éteru. V místnosti se teplým vzduchem pták ohřeje, éter se trochu vypaří a těžší hlava klesne do nádobky s vodou. Kdyby voda měa stejnou teplotu jako vzduch v místnosti, tak je konec představení a ptáček takhle zůstane pít. Když je ale voda studenější nežvzduch, éter zkapalní a těžší zadek zase zvedne hlavu ptáka z napajedla. Jde vlastně o tepelný stroj, vzduch v místnosti je ohřívač, voda v napajedle chladič.

http://fyzweb­.cz/odpovedna/in­dex.php?limit_od=4&hle­dat=studen%C4%9Bj%C­5%A1%C3%AD

Zdroj: http://irefera­ty.lidovky.cz/302/1815­/Perpetum-Mobile

Další odpovědi
mosoj

Vím že podobné figurky existují, ale nikdy jsem je nezkoumal. Jediné vysvětlení vidím ve využití zemské přitažlivosti, která je zdrojem energie pro tuto figurku. Zřejmě se tam něco převaluje nebo přelévá díky zemské přitažlivosti, což není mic jiného než neustálá dodávka energie.

Kropítko je čiperné děvče. Než jsem něco sesmolil už to našla. Tak je to tedy podobné a zdrojem energie je teplo v místnosti.

anonym

V kuchyni klape neuvěřitelných cca 16 let.
Princip – přenášení váhy,díky těkavému médiu uvnitř ptáka.
Zobne si – jak kdy – tak 2–3 za min.
Jednou jsem si počítal kolikrát už si cinknul o skleničku – neuvěřitelná cifra,miliony.
Co moc nechápu – u něj jakoby neexistovala únava materiálu.
Třeba je kouzelný.