coco

Proč se podává k luštěninám chleba?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Luštěniny se málokdy užívají jako samostatné jídlo. Lidé v různých světadílech nezávisle na sobě přirozeně vycítili, že lepší je jíst je s spolu s rýží, chlebem, tortilami (mexické placky) nebo jinak připravovanými obilovinami. Tato praxe, ke které lidé došli citem a zkušenostmi, má své opodstatnění i z pohledu moderní dietologie.

Pro většinu lidí je optimální příjem asi 30–75 gramů luštěnin denně (vážené v suché formě). Takové množství představuje větší či menší hrnek vařeného jídla – podle toho, kolik vody jsme při vaření použili. Většinou se luštěniny užívají ve dvou oddělených jídlech během dne a podávají se vždy alespoň s dvojnásobným množstvím chleba, rýže nebo jiných obilovin

Zdroj: http://www.ma­gazinzdravi.cz/lus­teniny-dar-prirody

Další odpovědi
Syd

asi aby se člověk víc najed

mosoj

Já bydlím v kraji kde se podává rozpek. Osobně ale raději chléb.

Drahuška999

No nevím, jak to tedy máte vy, ale já když bych si měla představit, že bych si k luštěninám dávala něco jiného než chleba, tak asi prasknu :D Ale zase na druhou stranu i chleba může být opravdu výborný… Třeba my bereme z těchto stránek zde – https://www.va­sepekarna.cz a tedy naprostá paráda!