nijopaja

proč se počítačové diskety nesmějí dávat k magnetu

Nejlepší odpověď
Melkor

Protože, data na nich jsou zapsány magneticky a když k nim dáš magnet dojde k jejich vymazání/poškození.

Další odpovědi
Drap

Proto aby se nezničily.

Dochy

K žádnému magnetickému datovému médiu nesmíš se silným magnetem. Magnet záznam přepisuje/maže. Kromě disket se to týká i magnetického proužku platebních karet, magnetických pásků (např. mgf kazety, datové pásky,…). HDD – sice bych nezkoušel, ale s trochou štěstí se nedostaneš tak blízko k magnetické vrstvě, aby se záznam poškodil.

Emefej

Protože už je nikdo nepoužívá.