Avatar uživatele
zjentek

proč se po 2. svět. válce u nás na polích stále nachází tolik vojenský munice?

..to nemohli hned po válce v sobotu ráno v krajích svolat občany a nařídit jim, že je povinná brigoška a že se budou sbírat bomby, pumy, a granáty? Já pamatuju, že třeba na brambory se takto svolávalo obecním rozhlasem a kdo z dědiny nepřišel, měl stejně po ptákách, takže tam makali všichni a ať mi nikdo netvrdí, že jestli se toto praktikovalo i u sběru toho „železa“, tak že by se to takhle dneska všude válelo..
..napadlo mě to poté, co mi z rekreačního střediska volali kuchaři, co maj dělat, že prej potom, co poslali postiženýho, kterej se tam stará o čistotu kolem objektu, zakopat do pole nějaký vnitřnosti, tak že se pak prej vracel s nějakým nákladem na hrbu a nakonec jim přímo pod okna položil pancrfaust
..vždyť se to dalo krásně posbírat, když to nebylo zaoraný a leželo pěkně na povrchu, né?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzlatokopka před 3390 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ne, takto by to nešlo. Všude kde se bojovalo je spousta nevybuchlé a nebezpečné munice. V3e neleží jen na povrchu a nelze to takto amatérsky sbírat. Poměrně velká část Srbska a bývalé Jugoslavie má území, na která si nikdo nedovolí vkročit. Podobná situace je v Korei, ve Vietnamu a v celé řadě dalších zemí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek