zjentek

proč se po 2. svět. válce u nás na polích stále nachází tolik vojenský munice?

..to nemohli hned po válce v sobotu ráno v krajích svolat občany a nařídit jim, že je povinná brigoška a že se budou sbírat bomby, pumy, a granáty? Já pamatuju, že třeba na brambory se takto svolávalo obecním rozhlasem a kdo z dědiny nepřišel, měl stejně po ptákách, takže tam makali všichni a ať mi nikdo netvrdí, že jestli se toto praktikovalo i u sběru toho „železa“, tak že by se to takhle dneska všude válelo..
..napadlo mě to poté, co mi z rekreačního střediska volali kuchaři, co maj dělat, že prej potom, co poslali postiženýho, kterej se tam stará o čistotu kolem objektu, zakopat do pole nějaký vnitřnosti, tak že se pak prej vracel s nějakým nákladem na hrbu a nakonec jim přímo pod okna položil pancrfaust
..vždyť se to dalo krásně posbírat, když to nebylo zaoraný a leželo pěkně na povrchu, né?

Odpovědi
Drap

Ne, takto by to nešlo. Všude kde se bojovalo je spousta nevybuchlé a nebezpečné munice. V3e neleží jen na povrchu a nelze to takto amatérsky sbírat. Poměrně velká část Srbska a bývalé Jugoslavie má území, na která si nikdo nedovolí vkročit. Podobná situace je v Korei, ve Vietnamu a v celé řadě dalších zemí.