Proč se plaveckým stylům říká, prsa, kraul, znak, motýlek? Od čeho je to odvozeno?

Nejlepší odpověď
Drap

Názvy stylů jsou odvozený od toho jak jednotlivé styly vypadají, nebo co je dominatní. Prsa-rozráží vodu prsama , kraul podobně natahuje křídla krahujec když loví,znak -leží na zádech, motýlek – připomíná motýlí křídla.

Další odpovědi
pokazdejinak

já bych jen zkusila doplnit – vím, že nemusí být všechno z angličtiny, ale zrovna kraul jsem myslela, že je původem z anglického crawl – plazit se, že ten styl tak vypadá, jako plazení ve vodě :)