Proč se platí za web stránky?

kdybych si chtěl založit www stránky tak se za to prý musí platit , ale jakto vždyť internet nikomu nepatří , co udělat abych si mohl založit čistě svůj web, ???
Doplňuji:
Dlostev : Trošku hloupost co jsi napsal :D:D:D , rohlík má v sobě cenu surovin ( kterou bych dále mohl rozebírat na cestovné skladném zběrném atd…) a cenu práce ten rohlík vytvořit , ale když mám 12 tera tak si to snad můžu chovat u sebe nechci mít web jako byl megauploud s ( půl millionem tera bitů souborů a složek ) , a web mastra bych také neplatil , oni mi přeci tu stránku nespravují ani neupravují nevytvořili , takže tam platím za nic …nebo nevím ..

Nejlepší odpověď
Bedy

Doporučuju Vám nějkaý freehosting, například Endora.cz nebo IC.cz či Webzdarma.cz
Tam to není tak omezené jako na blog.cz či webnode.cz a člověk tam nepracuje jak v poutech – třeba na té Endroře, tam opravdu můžete udělat kvalitní profesonální stránky s originálním vzhledem, originálním rozložení menu, obsahu, headeru,…

Já stránky na Endoře mám nějakej ten pátek a jsem velice spokojenej. A úplně zdarma, neplatím ani korunu. Taky tam není tolik reklam, co na Blog.cz či eStranky.cz

Další odpovědi
Hlada

Je nutné odlišit dvě platby. Za registraci domény a za webhosting.
Registrace domény je nutná k tomu, aby byla každá adresa jedinečná. Je to využívání služby podnikatele, stejně jako využívání sluzeb ISP ke zprostředkování připojení. Proto je placená. To, že někteří zprostředkovatelé nabízejí doménu třetího řádu zdarma za umístění reklamy je jiný případ.
Webhosting je také placená služba, kterou ovšem není nutné využívat. Pro většinu uživatelů je ale výhodná.

Hykam

Ano, můžeš si ze svého PC udělat v podstatě server a stránky provozovat na něm, ale PC musí být stále zapnuté (při vypnutém PC nebudou dostupné) a to je právě to tvoje přirovnání k tomu rohlíku, musel jsi zakoupit PC (náklad) PC bude muset být stále pod napětím (spotřeba el. enrgie – náklad), pro web stránky budeš muset mít vyhrazený nějaký prostor na disku, údržba, zálohováni (další náklady). Právě proto se za hosting platí.
Ano internet nikomu nepatří, ale někdo jej musí spravovat, určovat standardy, spravovat databáze domén atd. atd. proto se platí i za doménu.

Jinak souhlasím, co píše Bedy

RedC22

sengKs: Tak si ten server provozuj klidně doma, nikdo ti v tom nebrání. Jen za doménu musíš zaplatit (tam jde část peněz distributorovy a část správci domén – cz.nic).

anonym

Pokud by ti stačilo jen to že doma provozuje dvůr vlastni web server 24 hodin den ne zajišťuješ jeho nepřetržitou dostupnost. Pokud by ti stačilo ze je tvůj server přístupný pouze pod unikátní IP adresou ve tvaru 1.2.3.4 pak by to bylo opravdu skoro zadarmo. Platil bys pouze někomu kdo ten tvůj server k nejbližšímu uzlu internetu připojí (isp). Ale protože ti tohle asi nebude stačit, zaplatíš si asi 150kč ročne za překlad lidský srozumitelnější ho doménového jména 2.urovne (kterou spravuje majitel doménového jména první urovne, ale což je v případech domény. CZ sdružení „cz.nic“ to si pochopitelne za tento překlad na IP adresu účtuje vyšetření uvedeny poplatek). A protože se ti nebude ani chtít ředitel 24hodinovou dostupnost vlastního serveru nejspíš si za nějakých 100kc měsíčně nejspíš rád najdeš prostor na vzdáleného serveru, který bude udržovat v perfektní kondici a nepřetržité dostupnosti za tebe někdo jiný.
Doplňuji:
Omlouvám se za překlepy, ale to ta mizerná T9 opravovala vše k horšímu. Snad to bylo trochu srozumitelné.

Dlostev

Je to jako kdyby jsi se zeptal proč se platí za rohlíky. Platíš za to, že budou někde uchovávána tvá data a za to, že budeš mít svou doménu. Můžeš si založit také web zdarma, ale nebude ve tvaru www.neco.cz, ale s další doménou. (blog.cz, webzdarma.cz, webnode.cz, estranky.cz…) Záleží k čemu má sloužit

kapybara

no, k tomu, že internet nikomu nepatří:
Už to tu sice bylo naznačeno, ale důležité je si uvědomit, co to je internet. Není to nějaké virtuální obláčkové cosi, co poletuje kolem, jak jednou popsala moje kamarádka.
Internet je propojení počítačů. Webové stránky, skladiště dat, malinkatí trpaslíčci, kteří všechno rozpočítávají a běhají s informacemi po drátkách, to všechno někde hmotně existuje. A to někde jsou z většiny servery (stručně řečeno počítače bez monitoru. Ty musí někde fyzicky být, neustále žerou nemalé množství elektřiny a taky se musejí udržovat, opravovat, vyměňovat, udržovat jim v místnosti příjemný chládek, aby se nepřehřívali a tak podobně. To všechno stoji dost peněz.
Pak t servery taky musí být napojeny na síť, neboli internet, jinak by sice měly svoje data, ale nikdo by se k nim nedostal. Další peníze.
A pak se musí platit lidi, kteří se o to starají.
Takže přirovnání k rohlíku je oprávněné. ‚Za nic‘ to opravdu placení není.
(vysvětlení není přesné a je dost zjednodušené. Ale pro hrubou představu by mohlo stačit)