Proč se platí tzv. regulační poplatek za opravu prasklé zubní protézy?

donesl jsem si do ordinace opravit prasklou zubní protézu a druhý den jsem si pro ni opět
přišel.Platil jsem určitou část za opravu a
regulační poplatek – proč? /žádné vyšetření nebylo provedeno/

Nejlepší odpověď
vagra

Poplatek NENÍ, kde není vyšetření

Regulační poplatek ve výši 30 Kč zaplatíte při každé návštěvě SVÉHO zubaře, kdy je provedeno vyšetření, ať už kompletní nebo jen částečné. Výjimka platí v případě, že se jedná o preventivní prohlídku, nebo v některých speciálních situacích

Zdroj: http://blog.ha­lada.info/642756-poplatky-u-zubare.php

Další odpovědi
Miroslavst

Pokud jste přišel pouze do laboratoře pro opravenou zubní protézu, nebyl zde proveden žádný výkon lékařem. z tohoto vyplývá, že poplatek byl vyměřen protizákonně.
Doporučuji obrátit se na provozovatele laboratoře, popř. na zdravotní pojišťovnu, která věc prošetří.
Poplatek se hradí jen za ošetření, vyšetření lékařem.

oskar

Dnes přijdete k lekaři,ani Vas nevyšetri,ale požaduje poplatek.CHodim k zubaři a za každy zakrok musim zaplatit,ještě se nestalo,že bych to měl gratis.