bolak

Proč se platí poplatek za popelnice zvlášť, a není prostě nějak zabudovaný do daní, když ho stejně platí všichni?

Hádám že bude určitě zbudovaný nějaký úřad, který se zabírá pouze výběrem poplatků za odpad a zaměstnává nějaké to kvantum lidí kteří berou desítky tisíc za to aby každý rok obeslali miliony lidí a další kvantum zaměstnanců se zabývá administrativou tohoto podniku, nebo je to jinak?
Doplňuji:
da ny: no dobře, tak prostě jako nějakej ten sociální odvod, prostě něco co by se odečítalo rovnou z platu, aby to bylo automatický, a studenti to taky jednou budou platit, každý student jednou přestane studovat, alespoň by teď nedocházelo k těm případům, že nějaký dítě v 18,00 letech má najednou dluh, protože za něj někdo neplatil popelnice…

navíc pokud skutečně vybírá poplatky každý město zvlášť, tak je to dost ujetý, předpokládám že nějakej člověk se o to musí starat, a že teda v každým městě je nějaká osoba, který se za to dává plat.. prostě mně to přijde zbytečně moc složitý, a hlavně neefektivní, to je to samý jako s těma vlakama, autobusama a hromadnou dopravou, kdyby to bylo jako paušál a všichni by si mohli jezdit zdarma, ušetřilo by se na platech průvodčích, plexibáb co prodávaj jízdenky, a vůbec lidí co se zabývaj jízdným, ušetřilo by se na automatech na jízdné, počítačích a všeljakýho toho náčiní který se k vydávání jízenek potřebuje, a do každýho vagónu by se nacpaly reklamní bilboardy, za který by platili různý firmy, uvolnila by se doprava ze silnic, protože by lidé začali víc využívat tenhle typ dopravy, kteroužto už si zaplatili a která by pro ně byla zdarma, kleslo by množství výparů z aut, vyčistilo by se ovzduší, za opravy silnic by se utratilo mnohem méně protože by ubylo aut, bylo by méně nehod, tímpádem by se ušetřilo i na výjezdech policie k nehodám a mohli by se věnovat nějaké důležitější práci, a to nemluvím o tom že by to snížilo ztráty na životech, což by bylo echt finančně výhodné, jak pro pojišťovny aut, tak pro pojišťovny člověčí i pro stát, protože lidi co umřou v produktivním věku stojí stát hodně peněz, jelikož mrtvý člověk neplatí daně, a kdyby se sečetly všechny tyhle úspory dohromady, tak by nás to vyšlo měsíčně třeba na 25 korun a mohli bysme si jezdit kam bychom chtěli a zadara..

Nejlepší odpověď
Lamalam

Neplatí ho všichni. Jsou města (Most) kde se neplatí.

Další odpovědi
Drap

Poplatek za odvoz a likvidaci odpadů, je sice jistou formou daně, ale spadá přímo pod pravomoc jednotlivých obcí a měst. Tyto obce si sami zajišťují výběr poplatků.

da ny

Pozor! Je to nereálné ;)
Všichni neplatí a neodvádějí daně… ti co mají nízké mzdy a daně neplatí, důchodci, dětido /26 let studující = bez příjmu/ včetně nemluvňa. Živnostníci, kteří „jsou na 0“ (platí jen zdravotní a sociální pojištění, protože to musí) – daň státu neodvádějí žádnou! A že jich je…
Poplatek za odvoz odpadu podle počtu osob = v městských bytech je služba
(a ty se platí), kterou zabezpečuje město/obec ;)
Doplňuji:
V panelácích ve městě platíme za osobu v bytě (nemluvně nebo důchodce) zálohově 50 – 70 – 100 Kč/osoba/měsíc ve formě nájemného nebo jako službu u bytů v OV. Při vyúčtování se nám po zaplacení služby městu peníze vrátí jako přeplatek nebo doplatí v případě nedoplatku.
Kontejnery se pravidelně vyvážejí 2× týdně.
Platíme i za dceru, která přijždí domů na 1 – 2 víkendy z místa, kde studuje VŠ.
Tam bydlí na privátě a platí ve městě za odpadky stejným způsobem.
Ta úřednice v obci a městě toho obstarává víc a je často pracovně řádně využitá.

K ostatnímu:
domnívám se, že v tržním hospodářství ČR toto není možné.
Když se do továren zaváděla technika, stroje, počítače – ptali se dělníci, co bude, když jejich práci nahradí stroj. Tehdy jim říkali, že budou mít méně náročnou práci a budou pracovat 6 nebo 4 hodiny za stejnou mzdu.
Ale to je již historie ;).
Před 7 lety pracovalo v CHZ na jednom úseku 70 lidí. neomezila se výroba, jen přišla nová technologie a usnadnění práce. Nyní je tam 15 zaměstnanců
⇒ vzrostla nezaměstnanost ⇒ žádné vybrané daně ⇒ zvýšené výdaje na sociálních dávkách vyplácených státem = kde na to vzít?
Tak by to bylo i v té dopravě (vlaky, autobusy. MHD).
Některá pracovní místa jsou i uměle vytvořena.....

mosoj

Je to věc obcí !!! Není třeba do toho kafrat.

U nás si kupuje odvoz popelnice ten, kdo to potřebuje a ještě si určuje periodu vyvážení popelnic. Osobně si kupuji odvoz 1 x za 14 dní . Na půl roku za 340 Kč. Ať jsme doma dva nebo deset.
Lze i jednorázově, kdy se mně to hodí. 1 Odvoz za cca 60 Kč.
Dále máme sběrný dvůr, kam berou všechno ( třeba celý gauč a pod. mimo azbestu a zadarmo !!!!! Takže neobírá vás stát ale vaši zastupitelé , které jste si zvolili. Svoje nápady uplatňuj tam.
Ti co bydlí v bytovkách, platí skutečné náklady na odvoz rozpočítané na osobu.
V žádném případě to nedosahuje těch závratných státem určených minimálních limitů.
Doplňuji:
Odvoz si kupuji přímo u firmy, která ho provádí. Platím to sice na obecním úřadě, ale ten je jenom zprostředkovatel a nic si neúčtuje.
Zákon obec naplňuje tím , že má sběrný dvůr, ale bez poplatků !!!Náklady hradí obecní úřad za své občany.
Když se chce, jde lecos.

jáára

já neplatím

anonym

Já taky neplatím.nebydlím ve městě ani ve vsi a ani na chatě.

anonym

Popelnici platíme na městkém úřadě v kanceláři finanční sekce.Úřednice nemá na starost jen popelnice, ale veškerou agendu spojenou s vybíráním daní, čili všechno co se týče financí.
U mojí matky zase prodávají nálepky na popelnici v tabáku.Kdo má plnou popelnici, dá ji na označené místo k silnici, na popelnic i nalepí koupenou nálepku, popeláři popelnic i výsypku a nálepku znehodnotí.
Čili ani v jednom případě není kvůli popelnicím placená síla navíc.
Doplňuji:
Oprava chyb…popelnici .......vysypou

bolak

da ny: takže budeme vytvářet zbytečná místa která nepotřebujeme, jen aby všichni měli práci? resp. měli dojem že odvádějí práci která je důležitá? není to to co už tu jednou bylo a nefungovalo to? Na co vyhazovat plat na něco co není potřeba? Nebylo by lepší jim ty peníze vyplatit na podpoře v nezaměstnanosti, a dát jim možnost aby se mohli zkusit sami někde uplatnit, najít si práci která má nějaký skutečný smysl, která je skutečně potřebná, a né jen aby to pěkně vypadalo v grafu (zaměstnanosti)? Stačí že vytváříme stále nová nesmyslná úřednická místa, za chvíli budeme mít tolik úředníků, že už nebude mít kdo pracovat. Pak má jít ekonomika nahoru..