Gami.Pet

Proč se planetka Pluto zmenšila do své nynější velikosti?

Odpovědi
rudolf.th

No neviem, že konkrétne na čo myslíš. Ak na to, že v súčasnosti Pluto už nie ja zaradené medzi planéty slnečnej sústavy, ale medzi tzv. trpasličie planéty, tak sa to udialo nie kvôli tomu, že by Pluto zmenilo svoju pôvodnú veľkosť:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Plu­to_(trpasličí_pla­neta)

Stalo sa to následkom zmeny v definície planéty.

Jen jedna zajímavost kterou můžete oslnit kamarády u piva.. Kdyby se nezměnila definice toho co je planeta tak by v naši sluneční soustavě bylo 10 planet. Myslím že to bylo někdy v roce 2004 kdy někdo našel další planetu která bylo dokonce ještě větší nez je Pluto. Bohužel pro ni se za rok na nejaké konferenci v Praze změnila ta nenavidena definice a Eris společně s Plutem byli zařazeny mezi plutoidy.