Zdena. Tv

proč se písničky vysílají v jiné melodii

Odpovědi
elkon

Pokud by to byla jiná melodie, tak je to jiná písnička. Často se ale setkáváme s různými úpravami v aranžmá jednotlivých skladeb. Ne vždy je to ku prospěchu věci. Většinou původní a zažitá úprava je lepší.

seraphico

V jiné melodii oproti čemu? Nevšiml jsem si, že by se písničky v rádiu hráli v jiné melodii. Vždyť by to pak byla úplně jiná písnička.

Kelt

Tak některé skladby v provedení různých interpretů mohou vyznít různě, ale to je třeba díky aranžmá. Pokud srovnám originál a českou verzi, tak je tam samozřejmě rozdíl. Některé písně mají třeba jiný nápěv, více hlasů a pod a taky na jednu melodii může být více textů. Ale asi by to chtělo konkrétní údaje o jakou skladbu se jedná.