Proč se píše zkráceně ČD, když se stejně píše ve větě „České dráhy“?

Proč to není jen „Čd“?

Nejlepší odpověď
annas

Takl to stanovují pravidla.

Jde o tzv. iniciálovou zkratku.

"Iniciálové zkratky jsou zkratky tvořené z počátečních písmen víceslovných názvů. Píšeme je velkými písmeny (iniciálami) a bez teček podobně jako značky, protože nabývají značkového charakteru.

Síla ustáleného grafického obrazu se projevuje i v ručně psaném textu, kde velká písmena nebývají psána způsobem obvyklým v ostatním rukopise, nýbrž hůlkovým písmem." atd.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=781