dgfdgf

Proč se píše biggest se dvěma g? A znamená to velký, nebo největší?

Nejlepší odpověď
quentos

Ke zdvojování koncové souhlásky před příponou dochází tehdy, je-li slabika před příponou krátká a přízvučná.
Příponou -est se tvoří třetí stupeň, v tomto případě tedy největší (bez kontextu správněji s urč. členem – the biggest, nepředchází-li mu přivlastňovací zájmeno nebo číslovka; v případě číslovky člen přechází před číslovku, v případě přivl. zájmena odpadá úplně).

Další odpovědi
annas

Souvisí to se stupňováním přídavných jmen v angličtině – jde o 3. stupeň, tedy největší.

Přídavná jména mají tři stupně:

  1. Základní tvar (big, green, clever, interesting)

    2. Druhý stupeň, tzv. komparativ – používá se k porovnávání dvou věcí, k tomu, abychom řekli co je větší, zajímavější apod. (bigger, greener, cleverer, more interesting)

  2. Třetí stupeň, tzv. superlativ – používáme ho, abychom mohli vyjádřit, že je něco prostě NEJ – největší, nejzajímavější apod. (biggest, greenest, cleverest, most interesting)

big (velký) – bigger (větší) – biggest (největší)
Druhý a třetí stupeň u těchto krátkých adjektiv vytváříme pomocí koncovek.

ttps://www.hel­pforenglish.cz/ar­ticle/20060801­03-stupnovani-pridavnych-jmen-v-anglictine

Dochy

nevím, ale zdvojování je v AJ dost častý jev.
největší.