Proč se pije před spaním mléko, aby se vám lépe spalo?

---jaký má efekt? a díky čemu?

Nejlepší odpověď
quentos

protože mléko obsahuje trypofan, aminokyselinu, která má sedativní účinek.

Více zde:

http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/108011-devet-pokrmu-pro-dobre-spani.html
Doplňuji:
Rocker: sklenka piva nebo vína před spaním je taky výborný sedativum ;{)> s mlíkem jsem to ještě nezkoušel

Další odpovědi
tom004

Já ho piji proto,že mi chutná,a mohu ho kdykoliv.A je jedno,jestli ráno,nebo večer,studené,nebo horké.Vlažné nemusím.Nevím,jes­tli se mi po něm lépe spí,ale večer se ho napiju vždy.A spím víc než dobře.

Rocker

Já si před spaním dělám ovocný čaj,k tomu většinou nějakou sladkůstku.A spí se mi výborně:-)

hanulka11

tak včera jsem si dala mléko, měla jsem na něj chuť večer, ale to by tu byla zase diskuze o prkýnku.....byl to děs