jirka F

Proč se pavučina v odrazu sluníčka leskne?

Čím to může být?

Nejlepší odpověď
zjentek

Jéjej, já viděl po ránu orosenou pavučinu, která se při východu sluníčka úplně rozzářila! Tady za to mohla rosa, tedy vlhkost. (;

Další odpovědi
Kelt

Je to fyzikální záležitost. Je možné, že na částech pavučiny jsou kapičky vody, které mají takové rozměry, že způsobují rozklad světla na jeho jednotlivé barvy. Něco jako rozklad světla na mřížce.

Rocker

Všimni si,že se pavučina leskne jen ráno nebo po dešti.Je to kapkami,které na ni ulpěly.