mosoj

Proč se otáčí zeměkoule a kde na to bere energii.

Doplňuji:
http://vimeo.com/39523934

Je tam o energii a nejenom o energii. Film trvá cca 2 hod.

Nejlepší odpověď
dudu

Mosoji mám pocit, že nás malinko zkoušíte, ale budiž. Planety se dostaly do otáček při svém vzniku a následných kolizích s většími objekty. Točí se nejen kolem rozdílně nastavené osy, ale též různých směrem. Otáčky Země se časem zpomalují a nepatrný vliv má zde např. i přesun zemských desek v podobě jakoby cuknutí. Projevuje se zde setrvačnost spolu s téměř nulovým třením a energie z otáčivého pohybu sluneční soustavy i celé naší galaxie a bůhví co ještě.

Další odpovědi
quentos

… já se taky divím, že se jí ještě chce…

cochee

Otáčení bylo Zeměkouli dáno při jejím vzniku, tak jako všem ostatním vesmírným tělesům. Energii na to nebere, je to pouhý setrvačník, jednou se zastaví.

BANAN93

Já si teda myslím že zdrojem energie naší soustavy je naše slunce..... (osa naší planety je vůči slunci nakloněná) Mezi planetami působí různé síly..... třeba naši planetu roztáčí i to že se jedna „polokoule“ ohřeje ......... jako takový ten kolotoč se svíčkami (když měsíc může dělat příliv a odliv) ............ stejně víme o vesmíru velké guano a velký třesk je blbost...... Kde se tedy vzalo „to co třesklo“ ,jak vznikl samotný prostor kde "třesklo " na to vám nikdo neodpoví ať už si hraje na sebevětšího génia
Doplňuji:
stejně si myslim, že to funguje jako/ atomy – (planety atd. :D)
/ molekuly ( hvězdné soustavy a galaxie )
planeta – jádro,plášť, obal, ................ něco na tom bude :D

venkovan

V Bibli prý něco o pekle, kde se vaří/smaží hříšníci v kotlích.
Nevím, nebyl jsem tam. Ale třeba se nesmaží v kotlích, ale šlapou v kolech (jako jsou pro křečky, veverky apod.,aby se Zeměkoule stále pravidelně točila.
No obávám se, že pokud je to pravda, tak se Zeměkoule hned tak nezastaví – energie do kol je stále dost

gnosis

hodne zajimavy film, ale ja u podobnych filmu vzdycky dojdu k mistu, kde se mluvi o tom, jak maji banky svet v hrsti, zvedne se mi kufr a vypinam to.

jestlipak vsichni lide vedi, co by se stalo, kdyby vsichni najednou chteli vybrat sve penize z bank? … :)

k otazce: zeme bere energii hlavne ze slunce, ale ta nepohani rotaci. zeme rotuje hlavne setrvacnosti, zbytek dobre rozepsal dudu.

Conchus

Proč se tím člověkem necháváte vyhecovat. On to ví, ale má legraci z řady vašich odpovědí.

misskas

a proč se otáčí slunce?

mosoj

Ten odkaz jsem tam nedal kvůli otáčení Země ale kvůli tomu, že si myslím že se dotkl několika zajímavých problémů. I když kdo ví ?