Rozamunda

proč se orlické hory jmenují orlické ?

Nejlepší odpověď
annas

Orlické hory jsou pojmenované podle obou řek Orlice, které je odvodňují. .Podle výkladu v Encyklopedii je název odvozen z toho, že v povodí obou řek – Tiché a Divoké Orlice – se hojně vyskytovali orli.

Další podrobnosti
http://www.ty­niste.cz/reka-orlice

Další odpovědi
Drap

V samotném názvu se nabízí vysvětlení. Zřejmě zde původně byl značný výskyt hnízdících orlů.

Emefej

Ze stejného důvodu jako se jmenují Jizerské hory. Koukni na mapu, třeba Ti to dojde.