Irisa

Proč se odpad nevozí do neobydlitelných oblastí, kde by nikomu nevadil?

Když vznikne skládka u lesa, je jasné, že to vadí nejen lidem, ale i životnímu prostředí. Proč se tedy odpadky nelisují a nevozí třeba do pouští a podobných pro lidi nehostinných oblastí? Mohl by z toho být dobrý kšeft, a mohli by tudíž založit i větší pokuty za nezákonnou skládku a povinné placení za takový způsob likvidace odpadu…

Nejlepší odpověď
zzzzz

Myslím si, že stačí, že je příroda poškozena tady, ještě poškozovat tu nedotčenou by bylo zvěrstvo.

Navíc se to finančně nevyplatí. Odpad je potřeba třídit a poté ekologicky likvidovat.

Další odpovědi
jáára

ty asi nebudeš moc chytrá…

Hykam

Protože i poušť je součást přírody a i v poušti žijí nejen lidé, ale i jiní živočichové.
Nehledě přeprava by byla velice nákladná.

Pepa25

BOHUŽEL se to dělá – a to tam, kde to není vidět (= do moře – raději si nepředstavuju, co tam už všechno je ).

McArthur

Ono by to mělo fungovat tak, že si podle zákona zaplatíme svoz tříděného nebo komunálního odpadu a očekáváme, že s odpadem bude správně naloženo, tj. tříděný odpad poputuje na třídící linky a další zpracování a komunál alespoň na oficiální skládku. I komunál lze ale zpracovat a vrátit alespoň částečně do oběhu v neškodné formě.

Leč jsou u nás i ve světě nepoctivci, kteří na tom vydělávají nemalé peníze (jak říkáš, je to dobrý kšeft). Tříděný odpad tak končí ve třetím světě, kde ho jako zrecyklují a komunál se vozí do mezinárodních vod nebo se jím zasypávají staré doly (to platí i pro Českou republiku, např. doly na Žacléřsku a Radvanicku). Takový postup je samozřejmě krátkozraký, protože se to lidem vrací. Např. plasty se v moři rozkládají na malé šupinky, kterými se potom živí drobné rybky. Těm to ucpe trávící ústrojí a chcípnou. Jenže je sežerou větší ryby, které později vyloví průmyslové rybářské lodě dodávající čerstvé mořské ryby na naš stůl. Chtě nechtě tak místo masa žvýkáme zbytky plastů, místo čisté vody pijeme směs se zbytky léků, antikoncepce a chemikálií atd.

Funna

takový dotaz může položit jen ekologický barbar…zzzzz to napsala přesně, bohužel už jí dnes palec nedám, už jsem je na ni vyčerpala…