Proč se o některých ženách říká, že kdákají jako slepice? (Někteří muži to nerozlišují a mají za slepice všechny ženy.)

Doplňuji:
Ad Jami 155 – tak klobouk dolů. Takhle krásně napsáno to zaslouží nejvyšší ocenění.

Nejlepší odpověď
annas

Když zadáte do lišty " žena kráká jako slepice", vyjdede vám jedna z odpovědí.

Podle etymologie sloveso krákorat = žvanit, kecat. Takže krákorka je jednak stále „ukecaná“ = kdákající slepice, jednak ukecaná, užvaněná žena. Výraz se stále používá např. v hanáčtině.

Další odpovědi
anonym

Kohout je stvoření, které příroda obdařila nejhoršími mužskými vlastnostmi – pýchou, sklonem k polygamii, primitivním erotismem a tím zlozvykem upozorňovat celé okolí, které by ještě mohlo klidně spát, že on se již vzbudil. – Anne-Marie Carrière
No,ženy, řekněte,není lepší být tou slepicí?A nové výzkumy potvrzují,že jsme chytřejší než se říká,dokonce jsme na tom líp,než psi!Na druhou stranu potvrzuji,že když se sejdeme na pokec,je to někdy jak na venkovském dvoře.

Drap

Možná proto, že některé skutečně slepice připomínají. Nerad bych se někoho dotkl ale několik podobných znám. Tím ovšem nechci říct, že by mezi muži takováto kategorie nebyla.

venkovan

No když kokrhají chlapi, tak v hospodě není slyšet ani vlastního slova. Problém je asi v tom, že slepice se popelí na veřejnosti, kohouti zalezou na své hnojiště do hospody.
Jak je zde již uvedeno – kohouti moc nekdákají, ale když to na ně přijde, natřásají svůj ocas a řvou na celé okolí aby si každý na ně dal pozor.
A taky si všimněte, jak v učitých chvílích je sem tam nějaké slepici ohleduplný. Dokonce, když najde kus něčeho dobrého, tak si nějakou tu slepičku zavolá, aby si zobla.
Řekl bych, že v mnohém se tak my lidští samci chováme stejně.

IK

Omezený zájem o děti, jídlo a hnízdo, případně peří:-) a nekonečné klevetění na ta témata.