Mayki

Proč se o mě pes po koupeli otírá?

Už patnáct let máme fenku (ano, je stará, vím). Pokaždé, když jsme ji vykoupali, lítala pak jak střelená a o všechno se otírala. Když jsem byla malá, rodiče mi říkali, že tak na sebe chytá pachy a já se po tom dál nepídila. Posledního půl roku se ale otírá o mě, i když jsou doma ostatní, její prioritou jsem já. Napadá mě že je to možná tím, že jsem se po delší době vrátila domů (byla jsem na škole) a asi po čtyřech letech jsem zase byla u toho jejího „sušení“, protože ji koupali během týdne a já jezdila domů jenom na víkendy. Rodiče říkali, že když jsem nebyla doma, měla tendenci sušit se klasicky o křesla a gauč, ale nakonec vždy skončila v mích peřinách a do jejich vůbec nelezla. V týdnu prý i spala v mé posteli…Vím, že to není nijak důležitá otázka, ale i tak by mě zajímalo, proč to všechno dělá.

Nejlepší odpověď
annas

Podobná otázka zde už byla, nemůžu ji najít.

Pes vám dává najevo, že patříte do jeho „smečky“. Pes si vás oblíbil a dává vám to najevo.

Když se o vás otírá, chce získat zase svůj pach, zbavit se vůně z koupele, vody z uší, třepe se, běhá, jako by se zbláznil. Je rád, že je po koupeli. . Také si vás jistým způsobem „značkujje“. .

Zřejmě jste mu chyběla, takže se k vám „přitulil“, i když v prázdné posteli, cítil váš pach. On je pánem „domu“.

Pes „ví“, co si o něm myslíte, že i vy ho máte ráda.

Další odpovědi
autacek

Chce se pořádně vytřít, větší záhadu bych v tom nehledal.

Annemone

To dělají všichni psi, nechtějí být po koupeli mokří. Když se pes koupe venku, vyválí se v trávě.

Kryšpín

Mayki, já bych to odhadl na sexuální harašení, velmi záleží jak je fenka sexuálně orientována, zda není v tomto směru zmatená