Avatar uživatele
Jahoda

Proč se o malině s ostružinou říká, že jsou sestry?

Kromě tvaru, samozřejmě, to je jasné. Ale je v tom něco víc???
Doplňuji:
To mosoj: SLUŠNĚ Vás žádám, aby jste na mě nereagoval, včetně mých otázek. Na Vaše „rýpavé“ odpovědi nejsem zvědavá a navíc mi nepomůžou.
Předem děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, anonym, iceT, Radak, Bičiště před 4812 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bičiště

Maliník a ostružiník si jsou příbuzné botanicky, viz jejich latinské názvy: Maliník – Rubus idaeus. Ostružiník – Rubus fruticosus. O příbuznosti svědčí i to, že maliník a ostružiník se mezi sebou kříží a vzniká tím nový druh – malinoostruži­ník.Pokud je tedy někdo má za sestry, má pravdu, jsou ze stejného botanického rodu RUBUS.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Možná pro tohle:
Ostružiník maliník (Rubus idaeus Linné) někdy nazývaný též maliník obecný je až 2 metry vysoký listnatý opadavý keř s prutovitými výhony z čeledi růžovitých.
Doplňuji:
Já to taky slyšel a není to tak dlouho. A to mi paměť slouží dobře. No někdo třeba nepamatuje co bylo včera.

Upravil/a: Miroslavst

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

snad barvou že jsou podobné,tak jadýrkama,
Doplňuji:
Mosoji asi jste málo slyšel,nebo si to možná nepamatujete,já už to taky slyšela

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radak

Když se nad tím zamyslím, tak když jdu do lesa a roste tam maliník, nedaleko najdu i ostružiník. Třeba ne mnoho, ale většinou tam je. Takže bych řekla, že to může být obliba podobných podmínek, půda, podloží, stromy a pod. Ale slyším to poprvé, takže to může být jen moje hypotéza.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lenny998

Se jich zeptej xD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Kdo to říká mimo vás ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanulka11

to slyším poprvé

před 4812 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jahoda

Hanulko, všechno je poprvé :DD

před 4812 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada