Jahoda

Proč se o malině s ostružinou říká, že jsou sestry?

Kromě tvaru, samozřejmě, to je jasné. Ale je v tom něco víc???
Doplňuji:
To mosoj: SLUŠNĚ Vás žádám, aby jste na mě nereagoval, včetně mých otázek. Na Vaše „rýpavé“ odpovědi nejsem zvědavá a navíc mi nepomůžou.
Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Bičiště

Maliník a ostružiník si jsou příbuzné botanicky, viz jejich latinské názvy: Maliník – Rubus idaeus. Ostružiník – Rubus fruticosus. O příbuznosti svědčí i to, že maliník a ostružiník se mezi sebou kříží a vzniká tím nový druh – malinoostruži­ník.Pokud je tedy někdo má za sestry, má pravdu, jsou ze stejného botanického rodu RUBUS.

Další odpovědi
Miroslavst

Možná pro tohle:
Ostružiník maliník (Rubus idaeus Linné) někdy nazývaný též maliník obecný je až 2 metry vysoký listnatý opadavý keř s prutovitými výhony z čeledi růžovitých.
Doplňuji:
Já to taky slyšel a není to tak dlouho. A to mi paměť slouží dobře. No někdo třeba nepamatuje co bylo včera.

anonym

snad barvou že jsou podobné,tak jadýrkama,
Doplňuji:
Mosoji asi jste málo slyšel,nebo si to možná nepamatujete,já už to taky slyšela

Radak

Když se nad tím zamyslím, tak když jdu do lesa a roste tam maliník, nedaleko najdu i ostružiník. Třeba ne mnoho, ale většinou tam je. Takže bych řekla, že to může být obliba podobných podmínek, půda, podloží, stromy a pod. Ale slyším to poprvé, takže to může být jen moje hypotéza.

Lenny998

Se jich zeptej xD

mosoj

Kdo to říká mimo vás ?

hanulka11

to slyším poprvé

Jahoda

Hanulko, všechno je poprvé :DD