Hykam

Proč se o hezké holce říká, že je to „kost“?

Děkuji

Nejlepší odpověď
ratava

Jedno z možných vysvětlení z článku http://www.roz­hlas.cz/regina/slo­va/_zprava/to-je-kost--161603
…nejde o kost jako pevnou část těla, ale o kost jako o stravu, o pokrm. Slovo kost v tomto významu je uvedené ve Slovníku spisovného jazyka českého jako zastaralé, z němčiny pocházející. Ti, kdo umějí německy, vědí, že kosten znamená ochutnat, okusit. Když tedy dnes řekneme o nějaké ženě, že je kost, opakujeme tím slova našich předků, kteří na rozdíl od nás německy běžně uměli, a tudíž věděli, že říkají: to je žena k nakousnutí, k ochutnání. S kostí jako částí těla to nesouvisí…

Další odpovědi
annas

Kost – páma – pajndla – slovo pochází z vídeňského argotu Ba, tj. Bein noha, kost, odtud kost. – původně hezká dívka, milenka, panna.
SNČ

bolak

Etymologii neznám, ale když ukážeš psovi kost, tak začne slintat, a to samý se děje i jedinci mužského pohlaví, když kolem projde hezká děvčica.

Jinak je zajímavý, že když holce řekneš že je to kost, tak je to lichotka, ale když ji povíš že je kost a kůže tak se urazí… (a přitom je tímto orgánem potáhlá od hlavy až k patě)

Drap

No přece proto že je hezká. Je to zkrátka kost !

beri49

A proč se jí taky říká „roštěnka“? Kost je ohlodaná naopak roštěnka zase trošku tučnějí!?
Doplňuji:
samozřejmě „tuČnější“. To je ale blbá poradna, kde nemůžu opravit překlep ☹

pou

Protože každá holka chce být hubená a když o ní řekneš že je sval, tak jí to nepotěší, ale KOST! Jop. to je ono, do jablíčka. :D

anonym

Protože čupr holky jsou i roštěnky, žížalky aj.

motlajs

Dobrák od kosti.

JA-KOST, jaká kost

JÁ KOST – kost má vztah k duši – kostel, ghost (goust) – ost, osten – osa, šípková růženka…

Ale líbí se mi spíše ten košt z němčiny – kosten – gusto – kusit – o hezké holce se říká, že je KUS, čili stojí za PO-KUS, je to pokušení…