bflmpsvz2

Proč se nůžky na plech pro praváky dělají jako jiné nůžky pro leváky a obráceně?

Normální nůžky pro praváky mají čepele tak, že když jsou držené v pravé ruce, horní čepel je vpravo a dolní vlevo. Pravák má tak lepší výhled na místo, kde se horní čepel zařezává do materiálu, a taky může tlakem palce stisknout čepele k sobě, když jsou nůžky tupé a/nebo vyviklané.
Ovšem nůžky na plech pro praváky to mají opačně, horní čepel je vlevo a zakrývá místo střihu.
Dělají to tak všichni výrobci, takže k tomu bude nějaký pádný důvod, ale jaký? Uvažuju o koupi nůžek na plech pro leváky, které mají čepele obráceně, tedy podle mě „normálně“ (jsem pravák). Ale třeba mi něco podstatného uniklo…

Nejlepší odpověď
bolak

Já když potřebuju něco ustřihnout a po ruce mám jenom nůžky s čepelí na druhou stranu, tak si prostě obrátím ruku naruby a je to.

led

bolak, „tak si prostě obrátím ruku naruby a je to.“ a stojíte pri tom na hlave? 🙂