Avatar uživatele
anonym

Proč se nosí hodinky na levý ruce?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3952 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

pravák na levé, levák na pravé, to proto, že když jse třeba pravák, děláš tedy s pravou rukou víc věcí, hrozí rozbití hodinek.
Doplňuji:
Snubní prsten se nosí na levé ruce,protože je blíž k srdci, ale stejně ho někdo nosí i na pravé ruce

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Pravou rukou se snadno dostnaeš k natahování hodinek,pokud jsou natahovací.Kdyby se natahovací hodinky nosily na pravé ruce,tak kvůli natahování by se stejně musely sundat,jinak se natahovacímu mechanismu nedostaneš.U di­gitálek je to jedno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Protože většina lidí jsou praváci a pravou rukou dělají převážnou část věcí. Na pravé ruce by byly hodinky náchylnější k rozbití. Stejný důvod má třeba i nošení snubního prstenu na levé ruce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

není to až tak pravidlem, ale fůra lidí si levou rukou hodinky ani nezapne, tak taky proto ,)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

není to pravidlem. Jsem levák a spoustu let jsem je nosil na pravé. Až teď jsem je přeorientoval na levou z čistě praktického důvodu – coby levák ji mám o něco silnější než pravou, takže mi na ní hodinky drží pevněji a nepadají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

nosím tzv. cibule.
som ľavák a večne som mal rozbité sklíčko.
a to isté aj na pravej.
asi pätore (patery) hodinky som úspešne zabudol kdekoľvek, kde som si bol umyť ruky (tenis, reštaurácia, benzínka a pod), pretože som si ich pred umytím dal dole.

tak som si zvykol na cibule (už 20 rokov). a na mobil.
nechápem, ako niekto môže nosiť hodinky na ruke.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek