Proč se nosí hodinky na levý ruce?

Nejlepší odpověď
anonym

pravák na levé, levák na pravé, to proto, že když jse třeba pravák, děláš tedy s pravou rukou víc věcí, hrozí rozbití hodinek.
Doplňuji:
Snubní prsten se nosí na levé ruce,protože je blíž k srdci, ale stejně ho někdo nosí i na pravé ruce

Další odpovědi
iceT

Pravou rukou se snadno dostnaeš k natahování hodinek,pokud jsou natahovací.Kdyby se natahovací hodinky nosily na pravé ruce,tak kvůli natahování by se stejně musely sundat,jinak se natahovacímu mechanismu nedostaneš.U di­gitálek je to jedno.

Drap

Protože většina lidí jsou praváci a pravou rukou dělají převážnou část věcí. Na pravé ruce by byly hodinky náchylnější k rozbití. Stejný důvod má třeba i nošení snubního prstenu na levé ruce.

zjentek

není to až tak pravidlem, ale fůra lidí si levou rukou hodinky ani nezapne, tak taky proto ,)

quentos

není to pravidlem. Jsem levák a spoustu let jsem je nosil na pravé. Až teď jsem je přeorientoval na levou z čistě praktického důvodu – coby levák ji mám o něco silnější než pravou, takže mi na ní hodinky drží pevněji a nepadají.

arygnoc

nosím tzv. cibule.
som ľavák a večne som mal rozbité sklíčko.
a to isté aj na pravej.
asi pätore (patery) hodinky som úspešne zabudol kdekoľvek, kde som si bol umyť ruky (tenis, reštaurácia, benzínka a pod), pretože som si ich pred umytím dal dole.

tak som si zvykol na cibule (už 20 rokov). a na mobil.
nechápem, ako niekto môže nosiť hodinky na ruke.