ChineLin

Proč se nikomu nechce na parket jako první?

Blíží se plesová sezóna, tak mi to připomnělo tuhle společenskou záležitost. Často na plese nebo zábavě (i svatbách) projde i několik písniček, aniž by někdo vlezl na parket a začal tancovat. Udělala jsem si menší průzkum ve svém okolí, ale tedy se možná sejde názorů víc – tedy proč dotyčný pár nejde tančit.

  1. Tančit vůbec neumí, na plese jsou na „čumendu“ nebo aby se jen ukázali ve společnosti.
  2. Tančit nějak umí, ale moc si nevěří a nechtějí, aby na ně koukal celý sál jak se tam šlapou.
  3. Tančí dobře, umí hromadu figur a jsou stancovaní – ale nechtějí tam jít sami, aby to nevypadalo jako exhibice, případně že by se ti méně zkušení pak o to víc styděli.

Popravdě mne nejvíc překvapila varianta c) – nezávisle na sobě u několika známých. Na druhou stranu to možná dává smysl. Jenže, kdo pak tedy půjde první?

(poslední varianta mne napadla teď, také už jsem takový názor slyšela)

Odpovědi
anonym

Nechci se předvádět, aby se pak ostatní nestyděli jít

Doplňuji:
není tady, že klidně jdu, to jo, to zas já jo, když je partner šikovnej a umí, tak klidně, ale když jsem na plese s jelitem, tak se tam samozřejmě cpát jako první nebudu

Banán88

Prostě netančím

… jsem strasne drevo, fakt.. lepsi nevidet, ja se tak maximalne vyfesakovat a delat gentlemansky a slechetny doprovod, ale tanec.. to jsem v koncich

kavac

Moc to neumím, nechci aby na mě bylo na prázdném parketu tolik vidět

Lenka H.

Nechci se předvádět, aby se pak ostatní nestyděli jít

Doplňuji:
Ne, že bych to uměla kdovíjak, ale pokračovačky i speciálky jsme s přítelem prošli a něco na parketu vytvořit umíme.

Je pravda, že na loňském městském plese jsme vystartovali hned na první waltz – pocit z tance na prakticky prázdném 10×15 m parketu byl úžasný, ale po návratu ke stolu nám sousedi (asi jen napůl vážně) řekli, že po tom co jsme předvedli tak teď už tuplem nepůjdou dokud se to „víc nezaplní“.

Theres-blue

Moc to neumím, nechci aby na mě bylo na prázdném parketu tolik vidět

Pepa25

Hrdě se hlásím k tomu, že patřím k „zahajovačům“, kteří mají rádi prostor, takže na většině plesů patřím mezi první tanečníky. Ne že bych tančil kdovíjak dobře, ale hodně mě to baví. Co se týká otázky v anketě, IMMO u většiny převažuje var. c)

anonym

Mě je jedno, jestli někdo kouká, nebo nekouká, já jsem ráda, máme víc místa a to je skvělý, aspoň ten první tanec je takovej, jak má být, bez strkání, šlapání na nohy atd. Poslední dobou mě ale docela rozčiluje spíš to, že lidi u tance kouří a je jim jedno, kolikery šaty propálí, to mi už udělal jeden blb taky, bych ho na fleky dobila, jakej jsem měla vztek

Banán88

… zlato za to cigaro uz jsem se omluvil, ne jednou.. slibila jsi, ze uz se k tomu nebudes vracet .. to jsi nemusela..

anonym

brepto 🙂