maschin

Proč se nezveřejní jména podvodníků?

To jsou u nás zakázány zvěřejňovat jména a fotky nejrůznějších podvodníků? Když oběhne nějaká zpráva, žě nějaká pojišťovna, banka, realitní kancelář a podobné instituce podvádějí lidi, tak nikdy nenapíšou jména těch institucí, aby se jim lidi mohli vyhnout. Proč? Já kdybych byl investigativní novinář, tak bych zvěřejňoval jména těch firem, zveřejňoval bych i jména těch lidí, co to mají na svědomí, vystavil bych jejich fotky, vypátral jejich bydlení a zkrátka rozpoutal bych proti nim takovou kampaň, že by lynčující dav obklíčil jejich přepychové vily a chtěl by je pověsit. Využil bych všeho, abych byli prozrazeni a nemohli už nikomu ublížit.

Nejlepší odpověď
Quimby

Co, vím tak vždy zveřejňovali jména těch institucí, například u domovních prodejců. Nevím jaký smysl by mělo zvěřejnit jejich jméno, když se neví jestli je skutečné, lepší je zveřejnit na čem ti lidi podvádějí.
Navíc pořád platí že jsou nevinní dokud se neprokáže vina. Nepřál bych nikomu být označen za podvodníka a pak se ukázalo, že si to jen někdo vymyslel. Té nálepky se budeš těžko zbavovat.

Ahá, tak lynčovat, tak to pak jo, doufám, že tedy pak někdo zlynčuje tebe nebo někoho tvého blízkého jen proto, že ho někdo obvinil, už tě vidím jak s tím budeš souhlasit.

Další odpovědi
Emefej

Pokud to nemáš podloženo pravomocným rozsudkem, můžeš se zveřejněním údajného podvodníka sám dopustit trestného činu. Víš co to je presumpce neviny? Dovedeš si představit, jak snadno se to dá zneužít v konkurenčním bo­ji?

zjentek

A kdo by prosím tě linčoval? Co vím já, tak všichni jsou pos*aný z kriminálu.

*c

Kryšpín

Pokud není řádně odsouzen nelze, ale většinou má plný měšec grošáků, poté se za pomocí VIP advokátů snaží pořádně vykroutit, také někdy provozoval podvod v dobré víře a tam přijdou odpustky

Agneta

Nevím proč si stěžuješ, k podvodu musí přece dva, a když mi někdo chce prodat zázračný džbánek za milión, tak ho můžu ale nemusím koupit…:DD

V devadesátých létech to byl Klausův program na „dostání peněz“ mezi lidi, neboť si nikdo nemohl dovolit nic většího koupit, a tato skutečnost dost negativně ovlivňovala hospodářství.
Prostě bylo nutné vytvořit vrchní sociální vrstvu – já vím, že je ti to k nevíře, ale když se nad tím dvakrát zamyslíš*…(tak je to láska na druhý pohled, že)

*)jak funguje hospodářství a jeho stát (nebo obráceně)

Dochy

Quimby: Není pravda že je člověk nevinen dokud se mu neprokáže vina. Pouze se na něj má nahlížet jako na neviného. Pokud někdo něco ukradne, pak je vinen bez ohledu na to zda vůbec k nějakému soudu došlo. Úkol soudu je pak vinu prokázat.

Maschin: A právě kvůli takovým jako seš ty se někdy osobní údaje tají.